Aktuality

Krajské mistrovství v Benešově potvrdilo, že je judo skutečně „Více než sport.“

🇨🇿🤝🇺🇦

V neděli 3.4. k nám na krajské mistrovství spolu s kolínskou výpravou přijel i 16ti letý Timopfi, který musel kvůli aktuální situaci v rodné Ukrajině svou vlast opustit. Byť startoval ve vyšší váhové kategorii, než za normální okolností startuje, a pouze mimo soutěž, dokázal ve svých 4 zápasech 3x zvítězit a svými výkony a nasazením se mu povedlo získal velké sympatie u diváků.

Dle svých slov si turnaj velmi užil a právě onen poslední prohraný zápas vidí jako výzvu, od které se chce posouvat dál. „Dejte mi 3 týdny a budu zas ve formě!“ s úsměvem dodal. Timiho příběh nám ukázal, že ikdyž se nacházíme v nelekhé životní situaci, tak bychom se měli radovat z maličkostí, hledat možnosti další seberealizace a to, že my JUDISTÉ, držíme při sobě a je jedno, kdo odkuď pochází. Jsme si schopni navzájem pomoci a držet idee, které nám zanechal prof. Jigoro Kano. Prosím šiřte dál naše judistické hodnoty, držte při sobě a pomáhejte druhým.

Velmi bych chtěl touto cestou poděkovat našemu členu a kamarádovi Radimu Arťušenkovi, který nám v průběhu dne pomohl jako mluvčí a byl tak velkou oporou jak nám, tak hlavně Timimu.
-JP-